שמאי דירות - הערכת שווי דירה

דף הבית / שירותי המשרד / שמאי דירות – הערכת שווי דירה

דוח מפורט של שמאי דירות לצורך הערכת שווי דירה

 

מי שמעוניין למכור את הנכס שלו ובמיוחד אם מדובר בנכס ייחודי כמו בית פרטי בעיר או במושב, חשוב שישכור את שירותיו של שמאי דירות אשר יבחן את הנכס בהיבטים השונים וכך יוכל לקבוע את הערכת שווי דירה באופן הנכון והמקצועי ביותר. לאור המורכבות של המידע, דו"ח השמאי מורכב מנושאים שונים אשר שקלול של כולם יחד, מעניק את השווי האמיתי של הנכס.

 

בשלב ראשון הוא בוחן את הנושא המשפטי, מיהם בעלי הזכויות, אם קיימים שעבודים, עיקולים או משכנתא. כמו כן אם התקבלו היתרי בנייה ואם הם בוצעו בפועל. איש המקצוע מעריך את סביבת המגורים, היכן ממוקם הנכס באיזו שכונה, עד כמה מדובר בשכונה איכותית, או לחלופין בשכונה שאין לה שם טוב, המצב הסוציואקונומי של התושבים וגבולותיה הגיאוגרפיים של השכונה. לאחר מכן הוא מפרט בדוח מידע של הבית עצמו. הוא כותב את התיאור הפיזי שלו, כמה חדרים מדובר, כמה חדרי אמבטיה, מידע על המטבח והאבזור שלו, מרפסות, חצר ואלמנטים נוספים שנמצאים בתחום הבית.

 

קביעת הערכת שווי דירה המוצעת למכירה

 

בנוסף לכך, בוחן שמאי דירות את ערכם הכספי של העסקאות שבוצעו לאחרונה בסביבת מגורים זו, כאשר נמכרו בתים זהים בגודלם ובמיקומם או בתים דומים. השמאי מפרט את המידע של כמה עסקאות שבוצעו בפועל וכך שאפשר לראות באופן ברור מהי המגמה הנדל"נית ומה השווי הכספי של הנכסים הסמוכים.

 

בסופו של הדוח, רושם השמאי את הערכת שווי דירה וזה הסכום שמבקשים הבעלים מהקונים הפוטנציאליים. כיוון שקיים בדרך כלל פער בין ערך הרכישה לערך המכירה, על הלקוחות לשלם מס שבח.

 

תחשיב של מס שבח של שמאי דירות

 

רק לאחר קביעת העלות הסופית והחתימה על הסכם המכר, המוכר יכול לטפל באמצעות עורך דינו בנושא תחשיבי המס שיש לשלם לאור עסקת המקרקעין.

 

מתוך סך המס שנקבע על פי התחשיב, מקזז עורך הדין הוצאות שונות שהן מוכרות לניכוי לפי החוק. מדובר בעלויות השיפוץ אשר יצר את ההשבחה של הנכס, כמו חומרי בנייה מלט, ברזלים, חול, דלתות, חלונות, רכישת תשתיות כמו צנרת ואביזרים נלווים, תשלומים לקבלן, עלות של דוח השמאי, שכר הטרחה של עורך הדין וכל רכישה של פריטים נוספים, אשר שימשו לביצוע תהליך זה.

 

חלוקת הירושה בין אחים

 

אם הנכס שייך לכמה אחים וכולם מעוניינים למכור אותו, הם פועלים על פי הצוואה שהכין מבעוד מועד בעל הנכס ובה קיים הסבר חד משמעי על אופן חלוקת הנכס בין האחים. הם מיישמים בפועל את נושא מכירת דירת ירושה בין אחים על פי צו הירושה. ברוב המקרים החלוקה היא באחוזים ספציפיים לכל אחד מהם, מתוך כלל העסקה.

מחפשים שמאית מקרקעין מקצועית, אמינה עם יחס אישי? התקשרו!

לקבלת מידע נוסף צרו קשר

    הערכת שווי דירה
    שמאי דירות - הערכת שווי דירה - הערכת שווי נכס

    תפריט נגישות

    למידע וייעוץ מקצועי