דף הבית / שוק הנדל"ן – כדאי לי ללמוד שמאות מקרקעין?

שוק הנדל"ן - כדאי לי ללמוד שמאות מקרקעין?

שוק העבודה בעולם בכלל ובישראל בפרט הופך להיות דינאמי מיום ליום. בכל יום נוצרים מקצועות חדשים שלא היו בעבר, תעשיות ושווקים שלמים משתנים, ולפעמים אפילו נעלמים כליל. המגמה הזאת גורמת להרבה אנשים לחפש מקצוע יציב ורווחי, כדי לפרנס את עצמם ואת המשפחות שלהם בצורה מכובדת, בלי לדאוג כל פעם מהמינוס.

אחד המקצועות שמצליחים לשמור על יציבות לאורך השנים הוא שמאות מקרקעין. יש לכך כמה סיבות מאוד ברורות, ובמאמר הזה אנחנו הולכים לשפוך אור על היתרונות של המקצוע המבוקש הזה.

מה תפקידו של שמאי המקרקעין?

שוק הנדל"ן הישראלי מוכיח את עצמו שנה אחרי שנה. גם אם יש תקופות של האטה ושל ירידות מחירים, מדובר ברוב המקרים על תקופות קצרות. גם אחרי מכות קשות לכלכלה הישראלית, שוק הנדל"ן הוא מהראשונים להתאושש.

אחד הגורמים העיקריים בעסקאות נדל"ן הוא שמאי המקרקעין, שלמעשה קובע את הדבר החשוב ביותר – מה שווי הנכס!

שמאי מקרקעין נותנים שירותים למוכרים וקונים פרטיים, ליזמים ולקבלנים וגם לבנקים ולחברות אחרות שמעניקות הלוואות לרכישת נדל"ן.

שוק הנדל"ן

אין מספיק שמאים בישראל

אם אתם שוקלים ללמוד שמאות מקרקעין, כדאי לכם לדעת שמדובר בשוק שיכול להכיל עוד אנשי מקצוע רבים, ועדיין לא להיות בעודף!

עם כתיבת שורות אלה, בשלהי שנת 2023, ישנם פחות מאלפיים שמאי מקרקעין. רק כדי לסבר את האוזן, בכל שנה בשנים האחרונות נמכרו יותר מ-150 אלף דירות, והמספר הזה לא כולל עסקאות של נדל"ן מסחרי. זה אומר שיש ממש מעט שמאים והרבה מאוד עבודה.

היכרות עם שוק הנדל"ן

אחד היתרונות של המקצוע הזה הוא היכרות מעמיקה עם שוק הנדל"ן. אחרי שתצברו קצת ניסיון ותיצרו קשרים עם אנשי מקצוע בתחום, ייפתח לכם שער להשקעות בשוק הנהדר הזה, עם יתרונות שאין לרוב המשקיעים בנדל"ן. אתם תשמעו ראשונים על תכניות לתמ"א, על דירות מתחת למחיר השוק וכיוצא בזה. אם אתם מתעניינים אפילו קצת בתחום של השקעות בנדל"ן – אתם במקום הנכון.

אגב, אם תחום הנדל"ן פחות מעניין אתכם, ואתם מעדיפים את שוק הרכב לדוגמא, ישנה אפשרות גם ללמוד שמאות רכב. מדובר בשוק עם הזדמנויות ואפשרויות שונות לגמרי, ולא נרחיב עליו כאן.

בשורה התחתונה, שמאות מקרקעין הוא תחום רחב, עם אפשרויות תעסוקה רבות – הן כעצמאי והן כשכיר – והוא מאפשר למתעניינים בשוק הנדל"ן להשיג דריסת רגל משמעותית, עם ידע ומידע שלא תמיד זמינים לציבור הרחב.

בעולם תעסוקה שמשתנה ללא הרף, תחום שמאות הנדל"ן מצליח לשמור על יציבות, ואפילו על עליות בביקושים. הרי בשורה התחתונה, כל אחד רוצה שתהיה לו לפחות דירה אחת, והחכמים עובדים קשה כדי שיהיו להם כמה וכמה נכסים בבעלותם. כל עסקה כזאת כוללת ליווי של שמאי – וזה יכול להיות כל אחד ואחת מכם.

חיפוש באתר
משרד שמאות מקרקעין - אירית ונונו
המשרד עוסק בתחומים שונים בעולם שמאות מקרקעין.

שלונסקי 43, תל אביב
052-2873702

השאירו פרטים ליצירת קשר

    תפריט נגישות

    למידע וייעוץ מקצועי